ហេតុអ្វីត្រូវសិក្សានៅសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង?
តើលោកអ្នកដឹងទេ កូនៗរបស់លោកអ្នកអាចទទួលបានជោគជ័យតាមរយៈរបៀបសិក្សាផ្ទាល់ខ្លួន និងមានឱកាសខុសពីធម្មតាសម្រាប់ពួកគាត់យ៉ាងដូចម្តេច? តាមរយៈការអប់រំ និងការបណ្តុះបណ្តាល កូនៗរបស់លោកអ្នកនឹងស្រលាញ់ការសិក្សានៅសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំងយើង។ គ្រប់សាខានៃសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំងយើង ធ្វើការគាំទ្រជានិច្ចចំពោះសិស្សានុសិស្សដើម្បីឱ្យពួកគាត់សម្រេចបានលើសពីអ្វីដែលជាការរំពឹងទុកតាមរយៈការប្តេជ្ញាចិត្តរួមគ្នារបស់យើង ដោយផ្សារភ្ជាប់ទៅនឹងការសិក្សាផ្ទាល់ខ្លួនរបស់ពួកគាត់ ជាមួយឱកាសជាលក្ខណៈសកលតែមួយគត់សម្រាប់ពួកគាត់។ ជាមួយនឹងការបង្រៀនប្រកបដោយគុណភាពខ្ពស់ និងការសហការជាដៃគូជាមួយស្ថាប័នអប់រំ ដែលឈានមុខគេនៅក្នុងពិភពលោក កូនរបស់លោកអ្នកនឹងទទួលបានជោគជ័យ វឌ្ឍនភាព និងភាពរីករាយក្នុងការសិក្សាជាមួយសាលារៀនយើង។
តើ​អ្វីទៅ​ដែល​ធ្វើ​ឱ្យ​សាលារៀន​យើង​មាន​លក្ខណៈ​ពិសេស​?
គ្រប់​សាខា​នៃ​សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​យើង​ ធ្វើការ​គាំទ្រ​ជានិច្ច​ចំពោះ​សិស្សានុសិស្ស​ដើម្បី​ឱ្យ​ពួកគាត់​សម្រេច​បាន​លើស​ពី​អ្វី​ដែល​ជា​ការ​រំពឹង​ទុក​តាមរយៈ​ការ​ប្តេជ្ញា​ចិត្ត​រួមគ្នា​របស់​យើង​ ដោយ​ផ្សារភ្ជាប់​ទៅ​នឹង​ការសិក្សា​ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់​ពួកគាត់​ ជាមួយ​ឱកាស​ជា​លក្ខណៈ​សកល​តែមួយគត់​សម្រាប់​ពួកគាត់​។ ជាមួយនឹង​ការ​បង្រៀន​ប្រកបដោយ​គុណភាព​ខ្ពស់​ និង​ការ​សហការ​ជា​ដៃគូ​ជាមួយ​ស្ថាប័ន​អប់រំ​ ដែល​ឈានមុខ​គេ​នៅក្នុង​ពិភពលោក​ កូន​របស់​លោកអ្នក​នឹង​ទទួល​បាន​ជោគជ័យ​ វឌ្ឍនភាព​ និង​ភាព​រីករាយ​ក្នុង​ការសិក្សា​ជាមួយ​សាលារៀន​យើង​។
យើងមានមហិច្ឆតាដើម្បីកូនៗរបស់លោកអ្នក
យើង​ជឿជាក់​ថា​គ្មាន​ដែន​កំណត់​អ្វី​សម្រាប់​យើង​ក្នុង​ការជំរុញ​ឱ្យ​មាន​ភាព​ជោគជ័យ​ទាំង​ការសិក្សា​ និង​ផ្នែក​ សង្គម​ដល់​កូន​ៗគ្រប់រូប​នោះ​ឡើយ​។ យើង​ធ្វើការ​លើកទឹកចិត្ត​ដល់​ពួកគាត់​ដើម្បី​ឱ្យ​ពួកគេ​សម្រេច​នូវ​ក្តី​ស្រ​ម៉ៃ​ និង​មាន​ភាព​ក្លាហាន​សម្រាប់​ជម្នះ​នូវ​អ្វី​ដែល​ថ្មី​ចំពោះ​គ្រប់​ទិដ្ឋភាព​នៃ​ការអប់រំ​របស់​ពួកគាត់​។
សាខារបស់យើង
បច្ចុប្បន្ន​សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​ ទាំង​ដប់សាខា​ មានដូចជា សាខា​ម៉ៅសេទុង​ សាខា​ទួលគោក​ សាខា​ចាក់​អង្រែ​ សាខា​ចោមចៅ​ សាខា​ផ្សារថ្មី​ សាខាជ្រោយចង្វារ សាខាសៀមរាប សាខាតាកែវ  សាខាសែនសុខ និងសាខាច្បារអំពៅ មាន​សិស្ស​ជាច្រើន​ចុះឈ្មោះ​ចូលរៀន​ជា​រៀងរាល់​ឆ្នាំ​ ដែល​ជា​គ្រួ​សា​រសិក្សាដ៍​ស្អិត​រមួត​របស់​កូន​ៗនៅក្នុង​ប្រទេស​។ ម៉្យាងទៀត​ដើម្បី​ភាព​ងាយស្រួល​សម្រាប់​កូន​ៗលោកអ្នក​ យើង​នឹង​ពង្រីក​សា​ខា​សក្តា​នុ​ពល​ជាច្រើន​ទៀត​នៅ​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ និង​តាម​បណ្តា​ខេត្ត​ក្រុង​នានា​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ ក្នុង​នោះ​មាន​សាខា​សែនសុខ​ ទួល​ សង្កែ​ ចំការ​ដូង​ ច្បារអំពៅ​ នៅ​ខេត្តបាត់ដំបង​ ​ និង​នៅ​កំពង់ចាម​។ល។
ការសិក្សា​ និង​ការ​បង្រៀន​នៅ​សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​
សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​របស់​យើង​មាន​វិធីសាស្ត្រ​នៃ​ការអប់រំ​ចំណេះដឹង​ទូទៅ​ពិសេស​ដល់​សិស្សា​នុ​សិស្ស​នី​មួយ​ៗដើម្បី​ឱកាស​តែមួយគត់​ឆ្ពោះទៅ​រក​ភាព​ជោគជ័យ​របស់​ពួកគាត់​ទាំង​ការសិក្សា​ និង​ផ្នែក​សង្គម​។
គោលកាណ៍ប្តូរ ឬផ្ទេរសាខា
ជាមួយ​និ​តិ​វិធី​ដែល​បាន​កំណត់​ដោយ​គណៈ​គ្រប់គ្រង​សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​ ប្រព័ន្ធ​នៃ​ការ​ប្តូរ​ ឬផ្ទេរ​សាខា​របស់​យើង​ គឺ​បង្ក​ភាព​ងាយស្រួល​សម្រាប់​អ្នកអាណាព្យាបាល​ និង​សិស្សានុសិស្ស​នៅ​តាម​សាខា​នី​មួយ​ៗនៃ​សាលារៀន​។

Do you know how your children can be successful through self-study and rare opportunities for them? Through education and training, your children will love their studies at our American Intercon School. At American Intercon School, we consistently support our students in achieving their learning beyond their expectations through our shared commitment to linking their self-study with tremendous opportunities. With high-quality teaching and partnering with the world’s leading educational institutions, your children will be successful with great development and pleasure in learning in our school.
At American Intercon School, we consistently support our students in achieving their learning beyond their expectations through our shared commitment to linking their self-study with tremendous opportunities. With high-quality teaching and partnering with the world’s leading educational institutions, your children will be successful with great development and pleasure in learning in our school.
We believe that there is no limit to our ability to promote academic and social success for every child. We encourage them to achieve their dreams and have the courage to overcome something new in all aspects of their education.
Currently, ten American Intercon School campuses, such as Mao Tse Tong (MTT), Toul Kork (TK), Chak Angre (CA), Choam Chao (CC), Phsar Thmey (PT), Siem Reap (SR), Takeo(TAK), Sen Sok (SS), and Chbar Ampove (CAP) have received many students every year, which is a big and close family of children in our country. In addition, for the convenience of your children, we will expand many more potential campuses in Phnom Penh and other provinces throughout Cambodia, including Sen Sok, Tuol Sangke, Chamkar Doung, Chbar Ampov, Battambang, and Kampong Cham, etc.
The American Intercon School offers quality education with various teaching methods and general education for each student so that they will be able to get tremendous opportunities towards their academic and social success.
With procedures set by the American Intercon School committee, our transfer system is convenient for all parents and students from one campus to another.