កាលពីថ្ងៃទី៣១ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៤នេះ សាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង (AIS) បានរៀបចំប្រារព្ធកម្មពិធីប្រគល់វិញ្ញាបនបត្រលើកទី៣២ ជូនដល់សិស្សានុសិស្សបញ្ចប់ការសិក្សាថ្នាក់ទី៩ ឆ្នាំសិក្សា២០២៣-២០២៤ ក្រោមអធិបតីភាព អ្នកឧកញ៉ា វេជ្ជបណ្ឌិត គួច ម៉េងលី ស្ថាបនិក ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល និងអគ្គនាយកប្រត្តិបត្តិ នៃក្រុមហ៊ុន ម៉េងលី ជេ. គួច អេឌ្យូខេសិន នៅក្នុងវិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាកម្ពុជា រាជធានីភ្នំពេញ។
នៅក្នុងពិធីនោះ មានការចូលរួមពីសំណាក់គណៈគ្រប់គ្រងសាលា លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ បុគ្គលិក សិស្សានុសិស្ស មាតាបិតា និងអ្នកអាណាព្យាបាលសិស្សជាច្រើនរូប។
តាមការសង្កេតជាក់ស្តែង យើងមើលឃើញថា បរិយាកាសនៅក្នុងសាលកម្មវិធីទាំងមូល មានភាពអ៊ូអរ និងពោរពេញដោយភាពសប្បាយរីករាយ ដែលមានវត្តមានសិស្សានុសិស្ស មាតាបិតា និងអ្នកអាណាព្យាបាលសិស្ស អញ្ជើមកចូលរួម ក្នុងទឹកមុខញញឹមស្រស់ស្រាយ។ ការមានវត្តមានរបស់ពួកគាត់ គឺជាការលើកទឹកចិត្តជាខ្លាំង ទៅដល់បុត្រាបុត្រី ឱ្យមានការខិតខំប្រឹងប្រែងក្នុងការបំពេញការសិក្សារបស់ខ្លួនជាបន្តទៅទៀត រហូតដល់ចប់ថ្នាក់វិទ្យាល័យ ដើម្បីនឹងត្រៀមខ្លួនចូលទៅថ្នាក់ឧត្តមសិក្សា នាថ្ងៃអនាគត។
មួយវិញទៀត ស្នាមញញឹមប្រកបដោយក្តីរំភើបរីករាយរបស់មាតាបិតា និងអ្នកអាណាព្យាបាលទាំងឡាយនោះ ហាក់កំពុងតែប្រាប់យើងថា ពួកគាត់កំពុងមានក្តីសង្ឃឹមយ៉ាងខ្លាំង ទៅលើកូនៗរបស់ពួកគាត់។ ដូច្នេះ សាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង (AIS) ពីមួយឆ្នាំទៅមួយឆ្នាំ តែងតែព្យាយាមបង្កើនគុណភាពអប់រំសិក្សាជាលំដាប់ ដើម្បីបណ្តុះបណ្តាលសិស្សានុសិស្ស ឱ្យមានចំណេះដឹងពេញលេញ និងមានសមត្ថភាពគ្រប់គ្រាន់ ព្រមទាំងមានក្រមសីលធម៌ខ្ពស់ ក្នុងការសិក្សាររបស់សិស្សានុសិស្សទាំងឡាយ។
សាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង គឺជាសាលារៀនឈានមុខគេមួយ ដែលទទួលសិស្សានុសិស្ស ចាប់ពីថ្នាក់ក្រោមមតេ្តយ្យសិក្សា រហូតដល់ថ្នាក់ទី១២ អ្វីដែលកាន់តែពិសេស សាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង មានការបន្ថែមជូននូវកម្មវិធីសិក្សាពិសេសៗ រួមមាន មុខវិជ្ជា បំណិនជីវិត និងមុខវិជ្ជាជំនាញជម្រើសដ៏សម្បូរបែបដូចជា គំនូរ របាំ តន្រី្ត កំណាព្យ គេហវិទ្យា ហត្ថកម្ម អប់រំកាយ និងកីឡា ដូចជា ការ៉ាតេ បាល់បោះ បាល់ទះ បាប៊ី វាយកូនឃ្លីលើតុ វាយកូនបាល់ ហែលទឹក និងកីឡាផ្សេងៗទៀត។
ចំពោះកម្មវិធីប្រគល់វិញ្ញាបនបត្រលើកទី៣២ ជូនដល់សិស្សានុសិស្សបញ្ចប់ការសិក្សាថ្នាក់ទី៩ ឆ្នាំសិក្សា២០២៣-២០២៤ នេះ គឺជាសក្ខីកម្មមួយថ្មីផ្សេងទៀត ដែលសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង ផ្តោតលើការលើកកម្ពស់វិស័យអប់រំជាខ្លាំង ដែលនេះគឺជាសកម្មភាពចូលរួមយ៉ាងសកម្ម ជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាល ក្នុងការបណ្តុះបណ្តាលធនធានមនុស្សនៅកម្ពុជា ឱ្យកាន់តែប្រសើរឡើងជាលំដាប់។

On August 31, 2024, the American Intercon School (AIS) organized the 32nd Certificate Awarding Ceremony for the 9th Graders of the academic year of 2023-2024 under the presidency of Neak Oknha Dr. Mengly J. Quach, the Founder, Chairman and Chief Executive Officer of the Mengly J. Quach Education at the Institute of Technology of Cambodia, Phnom Penh.
The ceremony was attended by the school committees, teachers, staffs, students, parents and guardians of many students.
From the observation, we saw that the atmosphere in the whole venue was bustling and full of fun, with the presence of students, parents and guardians come to participate with fresh smiles. Their presence was a great encouragement to their sons and daughters to continue their education until the end of high school to be ready for higher education in the future.
On the other hand, the excited smiles of parents and guardians seem to be telling us that they have high hopes for their children. Therefore, the American Intercon School (AIS) from year to year always strives to improve the quality of education to train students to have full knowledge and competence, as well as high ethics in the study of all students.
The American Intercon School is a leading school that accepts students from Kindergarten to Grade12th. In addition, the American Intercon School offers extracurricular programs including life skills. And a wide range of electives, such as drawing, dancing, music, poetry, home economics, handicrafts, physical education and sports such as karate, basketball, volleyball, table tennis, tennis, swimming and more.
For the 32nd Certificate Awarding Ceremony for the 9th Graders in the academic year of 2023-2024, this is another testament to the American Intercon School's strong focus on improving education actively with the Royal Government in training human resources in Cambodia to be more improved gradually.