ជម្រាបសួរ​ លោក​ លោកស្រី​ ជា​មាតាបិតា​ អ្នកអាណាព្យាបាល​ និង​សាធារណជន​ទាំងអស់​! ស្វាគមន៍​ប្អូន​ៗសិស្សានុសិស្ស​ជាទីស្រឡាញ់។ នាងខ្ញុំឈ្មោះ​ គាក ម៉ាណែត​ ជានា​យិកា​ចាងហ្វាង​នៃ​សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​ សាខា​ច្បារអំពៅ។
នាងខ្ញុំ​បានបញ្ចប់បរិញ្ញាបត្រអក្សរសាស្រ្តខ្មែរ នៅសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញក្នុងឆ្នាំ២០០៣  ​ទទួលការ​បណ្តុះបណ្តាល​គរុកោសល្យ​គ្រូ​កម្រិត​ឧត្តម​ បរិញ្ញា​+១ នៅវិទ្យាស្ថានជាតិអប់រំក្នុង​ឆ្នាំ២០០៤ និងបរិញ្ញាប​ត្រជាន់ខ្ពស់ផ្នែកអក្សរសាស្រ្តខ្មែរក្នុងឆ្នាំ២០១៣។ ក្នុងឆ្នាំ២០០៥ នាងខ្ញុំបាន​ចូល​បំរើ​ការងារ​ក្នុង​វិស័យ​អប់រំ​ ក្រោយមកនៅក៏​បាន​ចូល​បំរើ​ការងារ​ជា​គ្រូបង្រៀន​ ពាក់​ពេញ​ម៉ោង​នៅ​សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​ ចាប់ពី​ឆ្នាំ២០០៧​។
សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​ បាន​យកចិត្ត​ទុកដាក់​បំពេញ​បេ​សកម្ម​អប់រំ​មួយស្របតាម​កម្មវិធី​សិក្សា​របស់ក្រ​សួង​ អប់រំ​ យុវជន​ និងកីឡា​ ដោយមានចក្ខុវិស័យមួយជាក់លាក់គឺធានាបាននូវគុណភាព វិន័យ និងសេវាកម្ម។ សាលារៀនបានបណ្តុះឆន្ទៈសិស្សានុសិស្ស​គ្រប់​កម្រិត​ថ្នាក់​ក្នុង​ការស្រាវជ្រាវ ស្វ័យសិក្សា តាមរយៈ​ប្រព័ន្ធ​អ៊ី​នធឺ​ណេត​ បណ្តុំ​ឯកសារ​ជា​ច្រើន​នៅក្នុងបណ្ណាល័យ ការសិក្សាជាក្រុម ក្លិបមិត្តជួយមិត្ត ជម្រុញការអានបន្ថែម លើកទឹកចិត្តសិស្សានុសិស្សឱ្យមានភាពក្លាហាន ចូលរួមកម្មវិធីប្រកួតប្រជែងផ្សេងៗ ទាំងថ្នាក់ជាតិ និងអន្តរជាតិ ទទួលយកនូវអ្វីដែលថ្មីដើម្បីពង្រីកវិសាលភាពនៃចំណេះដឹងឱ្យទាន់សម័យកាល។ ​ ផែនការគោលដៅរបស់សាលាគឺចូលរួមក្នុងការកសាងធនធានមនុស្សប្រកបដោយសក្តានុពល សម្រាប់អភិវឌ្ឍសង្គមជាតិ គឺមានទាំងចំណេះដឹង ចំណេះធ្វើ ឥរិយាបថ និងចេះរស់នៅក្នុងសង្គមបានល្អប្រសើរនិងមានទំនួលខុសត្រូវខ្ពស់។
ជាចុងក្រោយ​នាងខ្ញុំ​ថ្លែងអំណរគុណ​យ៉ាងជ្រាលជ្រៅដល់មាតាបិតា​ និង​អ្នកអាណា​ព្យាបាល​សិស្ស​ទាំងអស់​ ដែល​បាន​គាំទ្រ​ និង​មានទំនុក​ចិត្ត​ចំពោះ​សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​ ក៏ដូចជា​ផ្តល់​ឱកាស​ដល់​កូន​ៗឱ្យមក​សិក្សា​នៅ​សាលារៀន​ អន្តរទ្វីប​ អាមេរិកាំង​។ សូម​គោរព​ជូនពរ​ លោក​ លោកស្រី​ មាតាបិតា​ និង​អ្នកអាណាព្យាបាល​ និង​ជូន​ពរ​ប្អូន​ៗសិស្សានុសិស្ស​ទាំងអស់​ជួបប្រទះនូវពុទ្ធពរទាំងបួនប្រការគឺ អាយុ វណ្ណៈ សុខៈ ពលៈកុំបីឃ្លៀងឃ្លាតឡើយ។

Greeting to parents/guardians and all the public! Welcome all beloved students. My name is Manet Keak, a Head Principal of American Intercon School, Chbar Ampov Campus.
I graduated from Royal University of Phnom Penh majoring in Khmer Literature in 2003.  I successfully graduated my pedagogy at National Institute of Education (NIE) in 2004 and Master’s Degree majoring in Khmer Literature in 2013. In 2005, I worked in educational field. Then, I started teaching as a half-full time teacher at American Intercon School from 2007.
American Intercon School is committed to fullfill an educational mission in accordance with the curriculum of the Ministry of Education, Youth and Sports with a specific vision of ensuring quality, discipline and services. American Intercon School has been cultivating the students’ will for all grades in searching and self-study by online study, resources in library, study team, peer to peer, encouraging extra reading and students’ bravery joining all national and international competitions in order to get something new to expand the up to date scope of knowledge. The goal of the school is to participate in building potential human resources for social development including knowledge, skills, behavior, and know how to live well in society more responsibly.