យុទ្ធនាការធនាគារឈាម ម៉េងលី ជេ. គួច លើកទី១៦ ប្រារព្ធក្រោមប្រធានបទ «បរិច្ចាគឈាម ក៏ជាការបរិច្ចាគទានដ៏ថ្លៃថ្លា» នៅសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង សាខាច្បារអំពៅ
មូលនិធិ ម៉េងលី ជេ. គួច ដោយមានកិច្ចសហការជាមួយមជ្ឈមណ្ឌល ជាតិផ្តល់ឈាម មជ្ឈមណ្ឌលភាសា អេ អាយ អាយ និងសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង សាខាច្បារអំពៅ នាព្រឹកថ្ងៃទី២១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៦ បានរៀបចំយុទ្ធនាការធនាគារឈាម ម៉េងលី ជេ. គួច លើកទី១៦ ក្រោមប្រធានបទ «បរិច្ចាគឈាម ក៏ជាការបរិច្ចាគទានដ៏ថ្លៃថ្លា» ដោយមានការនិមន្ដ ចូលរួមជាអធិបតីដ៏ឧត្តុង្គឧត្តមពីសម្ដេចព្រះឧត្តមវង្សា បណ្ឌិត គូ សុភាព និងមានការចូលរួមផងដែរពីសំណាក់គណៈគ្រប់គ្រងសាលា លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ សិស្សានុសិស្ស អ្នកអាណាព្យាបាល និងសាធារណជននានា។
យុទ្ធនាការនេះ រៀបចំឡើងក្នុងគោលបំណងចូលរួមលើកកម្ពស់នូវសុខមាលភាពសហគមន៍ បង្កើនស្មារតីមនុស្សធម៌ និងការចែករំលែកទឹកចិត្តសប្បុរសធម៌ តាមរយៈការបរិច្ចាគឈាម ដោយស្ម័គ្រចិត្ត ដើម្បីចូលរួមគាំទ្រដល់ការផ្គត់ផ្គង់ឈាមសម្រាប់ជួយសង្គ្រោះជីវិតអ្នកជំងឺ ជាពិសេសស្ត្រី កុមារ ចាស់ជរា ដែលកំពុងសម្រាកព្យាបាល ឬសង្គ្រោះបន្ទាន់នៅតាម មន្ទីរពេទ្យនានា។
ក្នុងឱកាសនេះ មូលនិធិ ម៉េងលី ជេ. គួច សូមថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅចំពោះគណៈគ្រប់គ្រង លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ បុគ្គលិក អ្នកអាណាព្យាបាល សិស្សានុសិស្ស និងសាធារណជនទាំងអស់ដែលបាន និងកំពុងគាំទ្រយ៉ាងសកម្មចំពោះយុទ្ធនាការនេះ។
មូលនិធិ ម៉េងលី ជេ. គួច សង្ឃឹមយ៉ាងមុតមាំថា យុទ្ធនាការធនាគារឈាម នឹងបន្តទទួលបានការចូលរួមយ៉ាងទូលំទូលាយពីសាធារណជន ដើម្បីរួមចំណែកបង្កើតសង្គមមួយដែលពោរពេញដោយការចែករំលែក ក្តីស្រឡាញ់ និងមនុស្សធម៌៕

On the morning of March 21, 2026, the Mengly J. Quach Foundation, in collaboration with the National Blood Transfusion Center, AII Language Center, and American Intercon School (AIS), Chbar Ampov Campus, organized the 16th Mengly J. Quach Blood Bank Campaign under the theme “Blood Donation is a Noble Act of Charity.”
The event was presided over by the Most Venerable Samdech Preah Oudom Vongsa Dr. Kou Sopheap, and was attended by school management, teachers, students, parents, and members of the general public.
This campaign was organized with the aim of promoting community health and well-being, fostering a spirit of humanitarianism, and spreading charitable goodwill through voluntary blood donation. These efforts directly support the national blood supply required to save the lives of patients in need, particularly women, children, and the elderly undergoing treatment or emergency care in hospitals.
On this occasion, the Mengly J. Quach Foundation expresses its deepest gratitude to the school management, teaching staff, personnel, parents, students, and the public for their active participation and steadfast support throughout this campaign.
The Mengly J. Quach Foundation strongly hopes that the Blood Bank Campaign will continue to receive widespread public engagement, contributing to the creation of a society filled with compassion, love, and humanitarian action.