ដំណើរទស្សនកិច្ចសិក្សាលើកទី១៨៥ ទៅកាន់រមណីយដ្ឋានវត្តពុទ្ធគិរីកម្ពុជា
កាលពីថ្ងៃទី០៦ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៤ កន្លងទៅនេះគណៈគ្រង់គ្រង នៃសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង បានដឹកនាំសិស្សានុសិស្សថា្នក់ទី៩ ចុះធ្វើទស្សនកិច្ចសិក្សាលើកទី១៨៥ ​ទៅកាន់រមណីយដ្ឋានវត្តពុទ្ធគិរី ភក្តីកម្ពុជា ស្ថិតក្នុងភូមិត្រពាំងស្គារ ឃុំត្រពាំងក្រញូង ស្រុកត្រាំកក់ ខេត្តតាកែវ។​
ដំណើរទស្សនកិច្ចសិក្សានេះ គឺជាឱកាសដ៏ល្អមួយសម្រាប់សិស្សានុសិស្សទទួលបាននូវចំណេះដឹងជាច្រើន បន្ថែមលើមេរៀនក្នុងថ្នាក់ដូចជា៖
១. ស្វែងយល់ពីព្រះពុទ្ធសាសនា ដែលជាសាសនារបស់រដ្ឋ និងមានប្រជាជនកម្ពុជា ប្រហែលជា៩០ ភាគរយគោរពប្រណិប័តន៍។
២. សិក្សាស្វែងយល់ពីព្រះពុទ្ធបដិមាប្រមាណជា៨៩០០០អង្គ ដែលតម្កល់នៅភ្នំវត្តពុទ្ធគិរី ភក្ដីកម្ពុជា។
៣. គយគន់វាលស្រែចម្ការដែលលាតសន្ធឹងតាមបណ្ដោយផ្លូវ និងនៅជុំវិញបរិវេណតំបន់ទស្សនកិច្ចសិក្សា។
៤. បង្កើនភាពក្លាហាន និងបទពិសោធក្នុងការបកស្រាយ ការធ្វើបទបង្ហាញ ការសហការ ការដឹកនាំ សាមគ្គីភាព ឯករាជ្យភាព ភាពម្ចាស់ការ ទំនាក់ទំនងក្នុងក្រុម និងទំនាក់ទំនងជាមួយមហាជនបាន កាន់តែប្រសើរ។
៥. រឹតចំណងមិត្តភាព សាមគ្គីភាព បង្កើនភាពក្លាហាន និងបទពិសោធក្នុងការបកស្រាយ ការសហការ ការដឹកនាំ ឯករាជ្យភាព ភាពម្ចាស់ការ ទំនាក់ទំនងក្នុងក្រុម និងទំនាក់ទំនងជាមួយមហាជនបានកាន់ តែប្រសើរ។
៦. បានឆ្លុះបញ្ចាំងខ្លឹមសារមេរៀន ទទួលបាននូវចំណេះដឹងថ្មីៗ និងអារម្មណ៍ជ្រះថ្លាក្នុងពេលកំពុង ទស្សនកិច្ចនៅទីនោះ ក៏ដូចជាពេលត្រឡប់មកគេហដ្ឋានវិញផងដែរ។

On Saturday July 06, 2024, the committee of American Intercon School organized the 185th study tour for 9th grade students to Wat Puth Kiri Pheakdey Kampuchea located in Trapeang Skar village, Trapeang Kranh commune, Tram Kak district, Takeo province. Principals, teachers and students entered the classroom and distributed gifts, including books, pens, pencils, erasers, rulers, and many other study materials to students of Thnout Chom Primary School.
After that the principals, teachers and students continued their journey to Wat Puth Kiri Pheakdey. The students did the questionnaire that the school assigned for them. It was a great opportunity for students to gain more knowledge in addition to the lessons in the class which included the following points:
Finding out more about Buddhism.
Learning about the 89,000 Buddha statues at the site.
Enjoying the nature along the road and around the study area.
Increasing courage and experience in interpreting, presenting, collaborating, leading solidarity and public relations.
Strengthening friendships and solidarity and increasing courage and experience in interpreting, cooperating team communication and communication.
Reflecting the content of the lesson, gain new knowledge and feel refreshed while visiting the site.
These kinds of environments enabled students to get rid of their stress and have fun during this study tour.