ការប្រកួតនិទានរឿងជាភាសាអង់គ្លេស លើកទី៦
អាមេរិកាំង បានរៀបចំការប្រកួតនិទានរឿងជាភាសាអង់គ្លេស លើកទី៦ វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ នៅសាលប្រជុំ សូវ ហុងគុយ ជាន់ទី១៧ ការិយាល័យកណ្តាល។ ការប្រកួតនេះធ្វើឡើងក្នុងគោលបំណងដើម្បីពង្រឹងសមត្ថភាពផ្នែកភាសាអង់គ្លេសដល់សិស្សានុសិស្សបន្ថែមទៀត បណ្តុះបណ្តាលស្មារតីសិស្សានុសិស្សឱ្យមានទម្លាប់ក្នុងការអានសៀវភៅ បង្កើនភាពក្លាហានដល់សិស្សានុសិស្សក្នុងការប្រកួតប្រជែង ទទួលបានបទពិសោធល្អៗ និងចំណេះដឹងថ្មីៗនៅក្នុងកម្មវិធីប្រកួតប្រជែង និងដើម្បីធ្វើតេស្តសមត្ថភាពសិស្សបន្ទាប់ពីបានសិក្សាភាសាអង់គ្លេសកន្លងមក។ សម្រាប់ការប្រកួតនៅវគ្គជម្រុះតាមសាខា បានប្រព្រឹត្តទៅកាលពីថ្ងៃទី១៥ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ ដែលមានបេក្ខជនសរុបចំនួន ៣៣៤រូប ហើយឆ្លងកាត់រហូតដល់វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ យើងមានបេក្ខជនឆ្នើមៗសរុបចំនួន ២៧រូប។ ក្រោយពីការប្រកួតយ៉ាងស្វិតស្វាញ យើងបានរកឃើញម្ចាស់ជ័យលាភីចំនួន ៣រូបដូចខាងក្រោម៖
- ជ័យលាភីលេខ ១៖ ខា ឆ័ងវិន
- ជ័យលាភីលេខ ២៖ ឃួន សុវណ្ណឧសភា
- ជ័យលាភីលេខ ៣៖ ទេព្វ រតនៈ
ចំពោះសិស្សដែលជាប់ជ័យលាភីក្នុងការប្រកួតមានចំនួន៣រូប ចាប់ពីលេខ១ ដល់លេខ៣ ហើយរង្វាន់ដែលទទួលបានពីសាលាមាន ពាន (លេខ១) មេដាយ បណ្ណសរសើរ កាដូអនុស្សាវរីយ៍  និងអាហារូបករណ៍សិក្សា១០០% (លេខ១) ៧៥% (លេខ២)  ៥០% (លេខ៣)។

The 6th AIS Storytelling Contest
On March 22, 2025, the American Intercon School committee held the 6th AIS Storytelling Contest at Sov Hong Kuy Auditorium, 17th floor, MTT Campus. This contest aims to further strengthen the English language skills of the students, to train the students to become accustomed to reading books, to increase the courage of the students in the competition, to gain good experiences and new knowledge from the contest, and to test students' ability after learning English. For the first round on Feb 15, 2025, we had 334 contestants from all campuses and we found 27 outstanding contestants to the final round. After a very challenging competition, we found the 3 winners as below:
- 1st Winner: Chhang Wen Kha
- 2nd Winner: Sovanousaphea Khuon
- 3rd Winner: Rattanak Tep
The 3 winners of the contest received the trophies (1st Winner), medals, certificates, gifts, and scholarships (1st Winner 100%, 2nd Winner 75%, and 3rd Winners 50%) as the prizes.