ចាងហ្វាងមធ្យមសិក្សាបឋមភូមិ
លោកស្រី ប៉ែន មាលតី កើតនៅឆ្នាំ១៩៨៤ រាជធានីភ្នំពេញ។ លោកស្រីទទួលបានសញ្ញាបត្រអនុបណ្ឌិតផ្នែក នីតិសាស្រ្ត នៃសាកលវិទ្យាល័យអាស៊ីអឺរ៉ុប នៅឆ្នាំ២០១៣និង ទទួលបានសញ្ញាបត្របរិញ្ញាបត្រអក្សរសាស្រ្តខ្មែរ នៃមហាវិទ្យាល័យសង្គមសាស្រ្តនិងមនុស្សសាស្រ្ត នៃសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទភ្នំពេញ និងបានបញ្ចប់ថ្នាក់គរុកោសល្យគ្រូកម្រិតឧត្តមនៅវិទ្យាស្ថានជាតិអប់រំក្នុងឆ្នាំ២០០៥។ ក្នុងកំឡុងពេលសិក្សាសកលវិទ្យាល័យលោកស្រីទទួលបានបទពិសោធន៍ការងារយ៉ាងច្រើន តាមរយៈការងារស្ម័គ្រចិត្ត ហើយបានធ្វើឱ្យលោកស្រីមានការអភិវឌ្ឍខ្លួន និងទទួលបានបទពិសោធន៍ទំនាក់ទំនងសង្គមយ៉ាងច្រើនពីការងារទាំងនោះ។ ជាមួយគ្នានេះដែរដើម្បីរួមចំណែកជាមួយវិស័យអប់រំឯកជន លោកស្រីបានចូលបម្រើការងារនៅ សាលារៀនអន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង នៅថ្ងៃទី១៧ ខែ កញ្ញា ឆ្នាំ២០០៧ ក្នុងតួនាទីជាគ្រូបង្រៀនអក្សរសាស្រ្តខ្មែរ ផ្នែកមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ និងជាគ្រូបន្ទុកថ្នាក់។ ដោយយោងលើសមត្ថភាពការងារ ការខិតខំប្រឹងប្រែង តស៊ូអត់ធ្មត់ ការស្រឡាញ់ ពេញចិត្តជាមួយអាជីពការងារជាគ្រូបង្រៀនអស់រយៈពេល១០ឆ្នាំ ដែលលោកស្រីបានបម្រើការងារជូនសាលារៀនអន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង លោកស្រីបានទទួលការដំឡើងតួនាទី ជាចាងហ្វាងរងមធ្យមសិក្សាបឋមភូមិនៅ ខាម៉ៅសេងទុង (ការិយាល័យកណ្តាល) ថ្ងៃទី១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០១៦។ បច្ចុប្បន្នដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់និងមានទំនួលខុសត្រូវខ្ពស់ក្នុងការងារជាមួយតួនាទីជាចាងហ្វាងរងផ្នែកបឋមភូមិ គណគ្រប់គ្រងក៍បានផ្តល់សេចក្តីទុកចិត្តដោយបានតម្លើងតួនាទីលោកស្រី ជាចាងហ្វាងមធ្យមសិក្សាបឋមភូមិនៅថ្ងៃទី១ ខែសីហា ឆ្នាំ២០១៩។
ឆ្លងតាមបទពិសោធន៍ក្នុងវិស័យអប់រំចំនួន ១២ឆ្នាំកន្លងមកនេះ លោកស្រីពិនិត្យឃើញថាការវិវឌ្ឍផ្នែក ចំណេះដឹង ចិត្តគំនិត អត្តចរិក អាកប្បកិរិយា និងសីលធម៌រស់នៅរបស់ប្អូនៗសិស្សានុសិស្សកាន់តែមានភាពប្រសើរឡើងពីមួយឆ្នំាទៅមួយឆ្នាំ។ នេះបញ្ជាក់ឱ្យឃើញថាសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង បាននិងកំពុងផ្តល់នូវគុណភាពប្រកបដោយប្រសិទ្ឋភាពខ្ពស់ដល់សិស្សានុសិស្សទាំងអស់គ្នា។
ចំណុចពិសេសដែលលោកស្រីពេញចិត្តបម្រើការងារនៅស្ថាប័នមួយនេះក្នុងរយៈពេលវែងក៍ព្រោះតែការផ្តល់នូវគុណភាពអប់រំខ្ពស់ ការអនុវត្តវិន័យសិក្សាប្រកបដោយប្រសិទ្ឋភាព ផ្តល់សេវាកម្មបានល្អប្រសើរជូនដល់ប្អូនៗសិស្សានុសិស្សរបស់ខ្លួន។
លោកស្រីមានសេចក្តីសោមន្សរីករាយក្រៃលែង និង សូមថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅចំពោះមាតាបិតា ឬអ្នកអាណាព្យាបាលសិស្សទាំងអស់ដែលតែងតែបានបន្តគាំទ្រ និងផ្តល់នៅទំនុកចិត្តយ៉ាងខ្លាំងមុតមាំចំពោះសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង។
សូមជូនពរលោកលោកស្រីដែលជាមាតាបិតា និងអ្នកអាណាព្យាបាលសិស្សទាំងអស់ ជួបប្រទះតែនឹងសេចក្តីសុខ សុភមង្គលក្នុងក្រុមគ្រួសារ!

Message of Junior High School
Mrs. Mealdey Pen was born in 1984 in Phnom Penh. She obtained a Master's degree in Law from Asia Europe University in 2013. She had also obtained a Bachelor of Arts in Khmer Literature from Social and Human Sciences College, Royal University of Phnom Penh, before continued to get her Pedagogy in higher education at National Institute of Education in 2005. During her university years, she gained a lot of working experience through volunteering works which have helped her to develop and experience a great deal of social work and communication. In order to help develop private education sector, she has joined American Intercon School on September 17, 2007 as a Khmer Literature Teacher and homeroom teacher for high school program. Based on her ability, effort, perseverance, and love for her profession as a teacher over a period of 10 years, she was promoted to Deputy Principal for Junior High School at American Intercon School, Mae Tse Tong Campus (Head Office) on October 01, 2016. Through her diligence, hardwork and high responsibility in her role as a Deputy Principal, she has then been promoted to Principal for Junior High School on August 01, 2019.
According to her experiences in educational sector in the past 12 years, she observes that students' knowledge, attitudes, behavior and morals is being improved with each passing year. This indicates that American Intercon School has been providing high quality of education to all of our students.
What makes her enjoys working in the institution over this long period of time is because of its high quality of education, the effective implementation of academic discipline, and good services for all the students.
She is extremely pleased and deeply grateful to the parents or guardians of all students for their continued support and trust in American Intercon School.