ពិធីសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការនូវអគារមជ្ឈមណ្ឌលភាសា អេ អាយ អាយ និងសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង សាខាច្បារអំពៅ
ពិធីសម្ពោធបានប្រារព្ធឡើងនៅព្រឹកថ្ងៃទី២៧ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៣ ក្រោមអធិបតីភា​ព ​អ្នក​​​ឧ​កញ៉ា វេជ្ជបណ្ឌិត គួច ម៉េងលី ស្ថាបនិក ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល និងអ​គ្គ​នាយ​ក​​ប្រ​តិ​ប​ត្តិ​ នៃក្រុ​ម​ហ៊ុន ម៉េងលី ជេ. គួច អេឌ្យូខេសិន រួមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំជាន់ខ្ពស់ បុគ្គលិក លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និ​ង​អ្នក​សា​រ​ព័​ត៌​មា​នយ៉ាងច្រើនកុះករ។
សាខាថ្មីរបស់មជ្ឈមណ្ឌលភាសា អេ អាយ​ អាយ និងសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង នេះស្ថិតនៅ​ទី​តាំ​ងភូមិតាព្រហ្ម សង្កាត់ព្រែកឯង ខណ្ឌច្បារអំពៅ រាជធានីភ្នំពេញ។​ មជ្ឈមណ្ឌលភាសា អេ អាយ និងសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង បា​ន​ចូ​ល​រួ​ម​ចំ​ណែ​ក​យ៉ាង​​ច្រើន​ក្នុ​ង​វិ​ស័​យ​អ​ប់រំ​ ប្រ​ក​ប​ដោ​​យ​​ស​មិទ្ធផលដ៏អស្ចារ្យ និ​ង​ផា​សុកភាពក្នុងការសិក្សា។ បរិក្ខារទំនើបៗ ក្នុងទី​តាំង​នី​មួ​​យ​​ៗ​​បា​ន​ជំរុ​ញឱ្យសិស្សានុសិស្ស និ​ង​លោ​កគ្រូ អ្នកគ្រូ សិក្សា និងធ្វើការក្នុងសម័យទំនើបជឿនលឿន ដែ​លអ​ភិវ​ឌ្ឍន៍ ​​និ​ង​ប​ណ្តុះ​គំ​និ​ត​បា​ន​យ៉ាងទូ​លំ​ទូ​លា​យ ដើម្បីប្រកួត​ប្រ​ជែង​ជា​មួ​យ​បណ្តាប្រ​ទេ​​សជុំ​វិ​ញ​ពិ​ភ​ព​លោ​ក។​ នៅក្នុងនោះផងដែរក៏មានពិធីសម្ពោធស្នាដៃថ្មីលើកទី៩ របស់ អ្នកឧកញ៉ា វេជ្ជបណ្ឌិត គួច ម៉េងលី ក្រោមចំណងជើងថា «ផ្លូវកាត់»។
គួររម្លឹកថា មជ្ឈមណ្ឌលភាសា អេ អាយ អាយ និងសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង ត្រូវ​បាន​ប​ង្កើ​ត​ឡើ​ង​ដោ​យ​អ្នកឧកញ៉ា វេជ្ជបណ្ឌិត គួច ម៉េ​ងលី ស្ថាបនិក ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល និង​អ​គ្គ​នា​យ​ក​ប្រ​តិ​ប​ត្តិ​ ​នៃក្រុមហ៊ុន ម៉េងលី ជេ. គួច អេ​ឌ្យូ​ខេ​សិ​ន នៅអំឡុងឆ្នាំ២០០៥ ដើម្បីរួមចំ​ណែ​ក​ជា​មួ​យ​រា​ជ​រ​​ដ្ឋា​ភិ​បា​​ល​ក​ម្ពុជា ក្នុងការបណ្ដុះ​ប​ណ្ដា​ល​ធ​ន​ធាន​ម​នុ​ស្សប្រកបដោយគុណភាព ប្រសិទ្ធភាព និងស​ក្ដា​នុ​ព​ល​​​ស​ម្រា​ប់អភិវឌ្ឍន៍ប្រទេសជាតិជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា។
បច្ចុប្បន្ននេះ​ ​សាលារៀន​ ​អន្តរទ្វីប​ ​អាមេរិកាំង​ មាន១០សាខា ក្នុងនោះ៨សាខាស្ថិតលើទឹកដីរាជធានីភ្នំពេញ ១សាខាទៀតស្ថិតលើទឹកដីខេត្តសៀមរាប ចំណែកឯ១សាខាទៀតស្ថិតនៅលើទឹកដីខេត្តតាកែវ។​ ​​បន្ទាប់ពីសម្ពោធដាក់ឱ្យដំណើរការសាខាច្បារអំពៅនេះហើយ គណៈគ្រប់គ្រង មជ្ឈមណ្ឌលភាសា អេ អាយ អាយ និងសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង ​គ្រោងបន្ត​បើក​ដំណើរការសាខាថ្មីជាច្រើនទៀត។
ពិធីសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការនូវអគារមជ្ឈមណ្ឌលភាសា អេ  អាយ អាយ និងសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង សាខាច្បារអំពៅ

Inauguration Ceremony of Aii Language Center and American Intercon School, Chbar Ampov Campus
The inauguration ceremony was held on the morning of October 27, 2023 under the presidency of Neak Oknha Dr. Mengly J. Quach, Founder, Chairman and CEO of Mengly J. Quach Education, including executive committees, staffs, teachers and a large number of journalists.
The new campus of the Aii Language Center and the American Intercon School is located in Ta Prohm Village, Prek Eang​ Commune, Chbar Ampov District, Phnom Penh City. The Aii ​​Language Center and the American Intercon School have made significant contributions to educational sectors with tremendous achievement and comfort in learning. The modern facilities in each campus encourage students and teachers to study and work in a modern, well-developed, and full-grown mindset to compete with countries around the world. In addition, there was also a launch of the ninth new masterpiece of Neak Oknha Dr. Mengly J. Quach titled "Shortcut."
It should be reminded that the Aii Language Center and the American Intercon School were established by Neak Oknha Dr. Mengly J. Quach, Founder, Chairman and CEO of Mengly J. Quach Education since 2005 to contribute to the Royal Government of Cambodia in training human resources with quality, efficiency, and potential for national development with the Royal Government of Cambodia.
Nowadays, the American Intercon School comprises 10 campuses, eight of which are situated in Phnom Penh, while the other two campuses are located in 2 different respective provinces such as Takeo and Siem Reap. Following the inauguration of the Chbar Ampov campus, the management team of the Aii Language Center and the American Intercon School plan to open more new campuses.